Altın24, GOLD.AE' nin kardeş kuruluşudur.

Altın ve Gümüş Kumbaranız   

 
 
Siteden nasıl alışveriş yapabilirim?

sitede 4 çeşit işlem yapılabilir;

• Tasarım Sikkeler kısmından tercih ettiğiniz tasarımın resmini yükledikten sonra ön izlemesiye beğenip beğenmediğinizi onaylayıp, özel tasarım sikke(leri)nizin siparişini verebilirsiniz. Detay bilgi için....  http://altin24.com/tasarim_sikkeler.htm

• İşlem platformumuz üzerinden hem Kapalıçarşı’ ya özel (çarşı fiyatından daha cazip fiyatla ) altın fiyatı ile aynı gün fiziki teslimat hem de uluslararası altın ve gümüş fiyatlarıyla işlemleri yapıp, teslimat talep etmenize imkân sunan bir yenilik olarak hizmetinize sunulmaktadır. Detay bilgi için....  http://altin24.com/islem_platformu.htm

• Altın 24 Kumbarası için üye formunu doldurarak vereceğiniz bir talimat ile düzenli periyotlarda altın ve/veya gümüş satın alarak biriktirebilirsiniz. Bunu sevdikleriniz için yaparak farkli bir hediye verebilirsiniz. Detay bilgi için... http://altin24.com/kumbara_urun_bilgi.htm

• E-Mağazamıza kolayca kayıt yaparak, 24 saat e-mağazamızda satışa sunduğumuz, külçe, yerel altın sikkeler, global altın ve gümüş sikkeler, İslami altın ve gümüş sikkeler, mücevherler satın alabilirsiniz.
http://altin24.com/e-magaza_hesap_acma.htm

Satın aldığınız ürünlerin adresinize sigortalı olarak teslim edilmesini tercih edebileceğiniz gibi, Kapalıçarşı şubemizden teslim de alabilirsiniz.
Ödemelerinizi kredi kartı ile veya banka transferi ile yapabilirsiniz. Kredi kartına taksit yapamıyoruz.E-mağazanızda kayıt yaptırmadan, altın veya gümüş alım-satım işlemlerimi gerçekleştirebilir miyim?

E-mağazamıza kayıt yapmadan herhangi bir alım-satım işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bunun nedeni; hem fatura kesebilmemiz hem de teslimat için adres ve T.C. kimlik numarası gibi bilgilere ihtiyaç duymamızdan kaynaklanmaktadır.


Sitedeki işlem platformu kısmında nasıl hesap açabilirim?

http://altin24.com/demo_kayit.htm  linkinden ya "Deneme Hesabı" açabilir ya da http://altin24.com/islem_platformu.htm  linkinden kişisel/kurumsal formunu doldurarak “Gerçek Hesap” açabilirsiniz.


Sitede deneme hesabım var ve gerçek hesaba geçiş yapmak istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım?

 http://altin24.com/islem_platformu.htm  linkinden kişisel/kurumsal formunu doldurarak “Gerçek Hesap” açabilirsiniz.


Sitede hesap açmamım faydasi ne olur?

E-magaza icin hesap acmaniz, 7/24 sikke, kulce vb almaniza imkan verirken, islem platformunda hesap acmaniz da fiziki teslimat ile uygun fiyatlar avantajini sunar.


Siteden  nasıl altın veya gümüş satışı yapabilirim?

İşlem platformu aracılığı ile yapılabilir. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Satın aldığım altın veya gümüş gönderilerinin hasar, çalınma, kırılma vb. olaylara karşı sigortası var mı? Gönderilerimin sorunsuz teslim olacağından nasıl emin olabilirim?

Lojistik firmamız ile, masrafları müşteri tarafından ödenecek şekilde yapılan gönderimler %100 sigortalıdır. Müşterinin hem gönderirken bilgi formuna kaydedilen ürün detaylarının doğru olduğunu hem de sadece tamamen sorunsuz ürünü teslim alma yükümlülüğü bulunmaktadır, aksi durumlarda teslimat kabul edilmemelidir.


ALTIN 24 şirketinin bağlı olduğu uluslararası bir şirket var mı?

ALTIN 24 bir şirket değil, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki DIFC (Dubai International Financial Center/Dubai Uluslararası Finans Merkezi) ‘ne kayıtlı ABU-ALHAJ HOLDING’in iştiraklerinden birisi olan ABU-ALHAJ Yönetim ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şirketinin bir markasıdır. Şirketin Ataşehir ve Kapalıçarşı olmak üzere İstanbul’da iki ofisi bulunmaktadır. ALTIN 24 ‘ün kardeş kuruluşu olan GOLD. AE’nin ise Birlesik Arap Emirlikleri, Ürdün, Kuveyt, Suudi Arabistan, Türkiye, İsviçre ve Bahreyn’de şubeleri bulunmaktadır.


Bir ürün satın aldığımda, satın alma fiyatımdan başka hangi masraflarla karşılaşabilirim?

İşlemleriniz için herhangi ek bir masraf yoktur. Adrese teslimat talebinde gönderi maliyeti müşterimize aittir. Sipariş verdiğiniz ülke kanunlarına göre vergi mükellefiyeti müşterinin kendi sorumluluğundadır. Kapalıçarşı şubemizden teslimatı kendiniz yaparsanız hiçbir teslimat masrafınız bulunmamaktadır.


Satın alma işlemimi ödeme gerçekleştikten sonra iptal edebilir miyim?

Iptal mumkun degil ancak güncel fiyattan işlem platformu üzerinden satma seçeneğiniz mevcuttur. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Siteden  Paladyum, Platin yum veya Rodyum gibi diğer değerli metallerden de alabilir miyim?

Sadece altın ve gümüş satışa sunduğumuz değerli madenlerdendir.


Sitede  kendi sahip olduğum altın veya gümüş birikimlerimi nasıl satabilirim?

İşlem platformu aracılığı ile yapılabilir. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Siteden  kendi altın ve gümüş birikimlerimin satışını yaptıktan sonra ödememi ne zaman alabilirim?

Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Siteden  altın veya gümüş aldığım zaman vadeli çek ile ödememi yapabilir miyim?

Ürünlerimizin fiyatları canlı olduğu için sitemizdeki satışlarda sadece peşin ödemeli, kredi kartı ve banka transferi seçenekleri bulunmaktadır.


Teslimat adresim fatura adresimden farklı olabilir mi ya da satın alma işlemlerim tamamlandıktan sonra adres bilgilerimde değişiklik yapabilir miyim?

Teslimat ile fatura adresiniz kendi tercih edeceğiniz sebepten veya başkasına hediye olarak (ürün)lerimizden göndermenize olanak sağlamak amacı ile farklı olabilir. Alışverişinizin sonrasında adres değişikliği talepleriniz için en kısa sürede bizimle iletişime geçerseniz bu teslimatta gecikme, karışıklık vb. sorunların yaşanmasını engelleyecektir.


Siteden  İslami kanunlara uygun altın ve saf gümüş alabiliyor muyum?

Sitemizden İslami kanunlara uygun saf altın ve saf gümüş alabilirsiniz. Bilindiği gibi ikinci Halife Umer Ibn al-Khattab, ağırlıklarından ötürü herkesçe bilinen "7 dinar 10 dirhem ağırlığına eşit olmalıdır" standardını yerleştirmiştir. Bunun ışığında, GOLD. AE’ nin eski çeşit altın ve gümüş sikkelere dayandırarak çıkardığı “İslami Ürün Grubu”na ait İslami altın ve gümüş sikkelerimizi de e-mağazamızda bulabilirsiniz. İslami kanunlara göre, İslami dirhem 2.975 gram saf gümüşken; İslami dinar 21.25 gram saf altındır.


Siteden  özel tasarım sikke siparişi verirken siteye yükleyeceğim görselin çözünürlüğü ne olmalıdır?

Mümkün olan en yüksek çözünürlükte olması yardımcı olur. Siparişinizle ilgili kontak kurulduğunda, gerekirse farklı çözünürlükte görsel talep edilebilir.


Kumbara hesabımda biriken altın veya gümüş birikimlerimi ne sıklıkta fiziki olarak teslim alabilirim? Teslimat aralığı tarihlerini öğrenebilir miyim?

İstenilen sıklıkta adrese teslimat yapılabilir veya Kapalıçarşı şubemizden teslim alınabilir. Teslimat tarihi ve aralığı kumbara sahibinin tercihine bağlıdır. İstediğiniz zaman, yeni bir talimat vererek, birikimlerinizi teslim alabilirsiniz. Teslimat maliyetinin müşteriye ait olduğunu hatırlatmak isteriz.


Siteden  yapacağım alım-satım işlemlerinde uluslararası gönderim yapıyor musunuz? Eğer uluslararası gönderiminiz mevcut ise hangi ülkeler gönderimleriniz var?

Global kanunlar ışığında yasaklı olmayan ülkelerin tümüne teslimat yapılması mümkündür.


Siteden  bilezik, yüzük vb. gibi mücevher alabilir miyim?

Sitemizde sadece özel ürünlerden olusan mücevherler satilmaktadir.


Siteden  alışveriş yapıp ödemeyi daha sonraki bir tarihte yapabilir miyim?

Ürünlerimizin fiyatları canlı olduğu için anında ödeme yapılmaması durumunda işlem site yöneticisi tarafından iptal edilmek durumundadır. Banka transferi ile ödeme seçeneğinde ise müşterinin aninda bize haber verip, transfer dekontunu en kisa surede faks veya e-posta ile göndermesi gerekmektedir, aksi halde ödeme yapılmadığı için işlem iptal edilir.


40 adet çeyrek ve 10 adet yarım altınım var. Bu birikimlerimi Sitede satmak istiyorum mümkün mü? Ne yapmalıyım?

İşlem platformu aracılığı ile yapılabilir. Lütfen detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.


Herhangi bir kargo firması ile size altınımı satmak üzere yolladım fakat transfer sırasında kırıldı ya da hasar gördü. Bu durumda ne olur?

Herhangi bir kargo firması ile altını kanuni olarak yollayamayacağınız gibi güvenlik açısından da tavsiye etmeyiz. Bizimle iletisime gectikten sonra, lojistik firmamız ile %100 sigortalı olarak yollamanız gerekmektedir.


Siteden  endüstriyel amaçlı gümüş çubuk satın alabilir miyim?

Endüstriyel amaçlı kullanılabilecek gümüş veya altın satışımız bulunmamaktadır.


Siteden  alışverişimi tamamladım ve kredi kartı ile ödememi gerçekleştirdim fakat elimde ödeme yaptığıma dair hiçbir belge çıktısı yok. Ödeme yaptığıma dair bir belgeye nasıl ulaşabilirim?

İşlemlerinizi tamamlayıp ödemenizi gerçekleştirdikten sonra e-mağazamızda sağ üst köşede yer alan ‘’HESABIM’’ bölümüne tıklayarak ‘’MÜŞTERİ SİPARİŞLERİ’’kısmına girişinizi yapınız. Daha sonra sipariş numarasının üzerine çift tıklayarak sipariş detaylarını görüntüleyin ve yukarıda sağ köşede ‘’YAZDIR’’ tuşu ile elektronik faturanızı yazıcıdan alabilir veya ‘’PDF FORMATINDA FATURA’’ tuşu ile faturanızı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. Buna ek olarak, şirketimiz tarafından kesilen faturanız da teslimat sırasında size ulaştırılacaktır.
 
 
Bloomberg terminalindeki ‘ALTN’ sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Haberler, özel raporlar ve sorularınız için bizi twitter'da takip edebilirsiniz.

   

 Facebook hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Telifi Altın24'e aittir. © Her Hakkı Saklıdır. Altın24, GOLD.AE' nin kardeş kuruluşudur.