Altın24, GOLD.AE' nin kardeş kuruluşudur.

Altın ve Gümüş Kumbaranız   

 
 
GİZLİLİK BİLDİRİMİ VE KULLANIM KOŞULLARI
 

Web Gizlilik Bildirimi;

altin24.com web sitesinde yer alan bilgiler belirli bir ülke, halk veya kuruluşa yönelik olarak tasarlanmamıştır. altin24.com her bir bireyin gizlilik hakkını korur. altin24.com, web sitesi üzerinden elde edilen kullanıcı kimliği, adresi, telefon numaraları, doğum tarihi ve kullanıcı ile ilgili diğer kişisel bilgilerin gizli kalacağını, paylaşılmayacağını, satılmayacağını ve değiştirilmeyeceğini garanti eder.

 
KULLANIM KOŞULLARI
 

İade ve İptal Şartları:

Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının altin24.com' a 7 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir. Ancak söz konusu emtia, kıymetli metaller olduğundan, iade işlemi, ürünün anlık değeri üzerinden hesaplanacaktır.

Tüketici' nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde tüketici cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Tüketici' nin talebi doğrultusunda altın, değerli metal veya değerli taş kısımlarına yazı yazılan ürünler, vb. gibi Tüketici' nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

Bildirim için müşteri ilişkileri iletişim formu' nu kullanabilir, ya da bize e-posta gönderebilirsiniz. altin24.com' dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV'si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği uzmanlar tarafından incelenir. İade onaylanırsa, 7 gün içinde ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir. Tüketicinin cayma hakkını kullanarak yapmış olduğu iadelerde, satıcının söz konusu ürünün teslimatı için kargo firmasına ödemiş olduğu tutarlar ve hizmet bedeli düşülerek iade işlemi yapılır. İade edilecek Tutarın kredi kartı hesabınıza yansıması 1-4 hafta arasında sürmektedir.

Garanti Şartları:

altin24.com web sitesindeki tüm ürünler altin24.com garantisi altındadır.

altin24.com' da satışa sunulan tüm ürünler sertifikalarıyla birlikte satışa sunulmaktadır. Bununla birlikte altin24.com, satın aldığınız ürünleri uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz için gerekli olan desteği sağlamak için her zaman yanınızdadır.

altin24.com' dan satın alınan ürünlerin garantilerinin devam edebilmesi için altin24.com dışındaki üçüncü şahıs ve kurumların ürünlere herhangi bir şekilde müdahalede bulunmamaları, boyut ayarlama, onarma vb işlemler yapmamaları gerekmektedir. Üzerinde değişiklik ya da tahrifat yapılan ürünler garanti kapsamı dışında kalmış olur.

Ürünün yanlış kullanımından dolayı veya kaza sonucu kırılması, zarar görmesi veya taşının düşmesi altin24.com garanti kapsamı dışındadır.

Sipariş verdiğiniz ürünleri, teslimat sırasında sevk irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız. altin24.com sipariş yetkilisine  iletişim formu' nu kullanarak durumu bildiriniz. Gerekli inceleme yapılarak siparişiniz en kısa zamanda size ulaştırılacaktır. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.

Bu konulardaki her türlü soru ve sorununuz için  iletişim formu'nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kullanım Şartları:

18 yaşından küçük kişiler altin24.com'dan alışveriş yapamazlar.

altin24.com' a üye olmak son derece kolay ve ücretsizdir.

altin24.com' a 18 yaşından küçük olanlar üye olamazlar.

altin24.com' da satışa sunulan tüm ürünlerin fiyatları ve uygulanan satış koşulları, yalnızca altin24.com'da geçerlidir.

altin24.com, sitede yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve tüm diğer bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

altin24.com, dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. altin24.com, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

altin24.com' dan alışveriş yaptığınızda, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olmaktasınız.

altin24.com' da yayınlanan hiçbir metin ya da görsel materyal izinsiz olarak kullanılamaz. Bu sitede yer alan hiçbir materyal ve fonksiyonalite, altin24.com' un izni olmadan, başka mecralarda yayınlanamaz, kopyalanamaz, tekrar üretilemez.

Havale/EFT siparişlerinin işleme alınma tarihi, siparişin verildiği tarih değil, ödemenin banka hesaplarımıza ulaştığının görüldüğü tarihtir.

Havale/EFT siparişlerinde, 1 hafta içinde ödemesi gerçekleştirilmeyen ve ardından işlemin gerçekleştirildiği altin24.com' a bildirilmeyen siparişler iptal edilir.

altin24.com, altin24.com' da satışa sunduğu yüzlerce ürünün hepsinin stoğunu tutmamaktadır. Sipariş edilen ürünler, gerekli görüldüğü durumlarda üretilmektedir. Ancak çeşitli sebeplerle, sipariş verilen ve stokta olmayan ürünlerin üretimi mümkün olmayabilir. Bu durumda siparişi veren kişi, e-posta ya da telefon aracılığıyla bilgilendirilir ve ürün için alınan tüm tutar, sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse, kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse, banka hesabına iade edilir.

altin24.com yayında teknik nedenlerden dolayı (internet servis sağlayıcıları, hosting vb.) oluşabilecek aksama veya kesintilerden sorumlu tutulamaz.

altin24.com web sitesini kullandığınızda, yukarıdaki hüküm ve koşulları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olmaktasınız.

 
Bloomberg terminalindeki ‘ALTN’ sayfasından bizi takip edebilirsiniz.

Haberler, özel raporlar ve sorularınız için bizi twitter'da takip edebilirsiniz.

   

 Facebook hesabımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Telifi Altın24'e aittir. © Her Hakkı Saklıdır. Altın24, GOLD.AE' nin kardeş kuruluşudur.